مقالات

درمان موهای سوخته با دکلره بدون کوتاه کردن موها + روش های خانگی

موهایتان در اثر دکلره غیر اصولی یا مواد غیر استاندارد سوخته شده و آسیب دیده است؟ پس روش های درمانی برای ترمیم موهای سوخته شده را در این مقاله بخوانید.

رنگ کردن موها، یک روش فوق العاده برای تغییر استایل موها به شمار می آید که اگر رنگ موی مناسبی را انتخاب کنید، چهره شما را زیباتر جلوه می دهد. در نژاد آریایی و ایرانی، معمولا رنگ موها مشکی و قهوه ای هستند. اگر می خواهید برای تنوع و تغییر استایل موها، رنگ موهایتان را روشن کنید؛ باید ابتدا رنگ موهایتان را به پایه برسانید. دکلره کردن موها، با ترکیب پودر دکلره سفید، آبی و یا سبز با اکسیدان انجام می شود. پس از رساندن رنگ موها به پایه، می توانید رنگ موهایتان را روشن کنید.

اما اگر با روش های غیر حرفه ای و مواد نامرغوب، موهایتان را دکلره کنید؛ ممکن است موجب تخریب کوتیکول (لایه خارجی) موها شود و با گذشت زمان، سبب سوختن موها شود. در ادامه با مجله اینترنتی سین دخت همراه باشید تا روش های آسان و خانگی درمان موهای سوخته با دکلره را به شما توضیح دهیم.

ترمیم موهای آسیب دیده
روش های خانگی برای درمان موهای سوخته

علت سوختن موها با دکلره

هنگامی که ترکیبات مواد دکلره، بیش از حد روی موها بماند، باعث سوختن موها می شود. همچنین، اگر موهای نازک، آسیب پذیر و شکننده داشته باشید و پودر دکلره و اکسیدان قوی استفاده کنید؛ امکان سوختن موهایتان بالاست. البته، به کارگیری روش های غیر حرفه ای برای دکلره کردن موها نیز، باعث سوختن موها می شود. اما به طور کلی، علت اصلی سوختن موها با دکلره، ماندن بیش از حد مواد دکلره روی موهاست.

حتما بخوانید: دکو کرم چیست؟ روش دکلره کردن مو با کرم دکلره!

بهتر است بدانید که حداکثر زمانی که مواد دکلره باید روی موها بماند 45 دقیقه است و این مدت زمان بستگی به جنس موهای شما دارد؛ بنابراین، پیشنهاد می کنیم برای دکلره کردن موها حتما به آرایشگاه معتبر مراجعه کنید. همچنین، فواصل دکلره کردن موهایتان را نیز کاهش دهید. البته  اگر شدت سوختگی و آسیب دیدگی مو بالا باشد، چاره ای جز کوتاهی موها نیست؛ زیرا موهایی که از ریشه سوخته باشند، درمان و ترمیم نمی شوند.

علائم سوختن موها با دکلره چیست؟

 • شکننده و آسیب پذیر شدن موها
 • کاهش حالت پذیری موها
 • ایجاد گره های سفید در انتهای ساقه موها
 • شکننده شدن انتهای ساقه موها
 • دو شاخه شدن نوک موها
 • گره خوردن تارهای موها به یکدیگر
 • خشک شدن بیش از اندازه ساقه موها
 • کاهش شانه پذیری موها
 • ایجاد ظاهری خشک، زبر و کدر در موها
 • ریزش موی شدید
روش های درمانی مو دکلره شده
درمان موی سوخته شده با دکلره

روش های درمان موهای سوخته شده با دکلره

اگر موهایتان با روش های غیر اصولی یا مواد غیر استاندارد دکلره، سوخته شد؛ نگران نباشید. شما می توانید با روش های ساده و خانگی موهایتان را به راحتی احیا کنید. البته توجه داشته باشید که امکان احیا موهایتان، بستگی به میزان سوختگی و آسیب دیدگی موها دارد. اگر موهای شما بیش از اندازه سوخته باشد؛ راهی جز کوتاه کردن موها وجود ندارد. بنابراین؛ تشخیص میزان سوختگی و آسیب دیدگی موها را به عهده آرایشگرتان بگذارید. در ادامه، راهکارهای آسان برای آبرسانی و تقویت موهای سوخته و وز شده در اثر دکلره غیر اصولی را به شما آموزش می دهیم که تاثیر چشمگیری در درمان موهای آسیب دیده دارند.

حتما بخوانید: روش های رنگ کردن موها در خانه را می دانید؟

ترمیم موهای آسیب دیده
ترمیم موهای دکلره شده

درمان موهای سوخته با روغن زیتون

روغن زیتون با خاصیت رطوبت رسانی عمقی، سبب آبرسانی به موها شده و خشکی موها را برطرف می کند. بنابراین؛ گزینه مناسبی برای درمان موهای سوخته شده با دکلره است. در این روش، ابتدا موهای خود را به خوبی بشویید و خشک کنید. سپس مقدار مناسبی از روغن زیتون را کمی گرم کرده و به کف دست ها بریزید و از کف سر تا نوک موها ماساژ دهید تا تمام تارهای موها به روغن زیتون آغشته شوند.

سپس با یک شانه چوبی، موهایتان را شانه بزنید تا روغن زیتون جذب موها شود و با یک پارچه نخی، موهایتان را ببندید و اجازه دهید روغن زیتون، یک شبانه روز روی موها بماند. سپس، موهایتان را با آب ولرم و شوینده مناسب شستشو دهید. روغن زیتون، دارای خاصیت ترمیم کنندگی بوده و سبب احیا و بازسازی فولیکول های آسیب دیده موها می شود. همچنین، با تقویت ریشه موها از ریزش مو نیز جلوگیری می کند.

درمان خانگی موی سوخته شده
درمان موهای آسیب دیده در اثر دکلره

معجزه ای برای موهای آسیب دیده

اگر می خواهید موهای آسیب دیده یا سوخته شده شما ترمیم شود، باید روتین مراقبتی از موهای آسیب دیده را رعایت کنید. پس حتما از شامپو و محصولات مراقبت از مو تخصصی برای موهای آسیب دیده استفاده کنید. همچنین، تا زمانی که موهایتان احیا و بازسازی شود، از ابزارهای حالت دهنده مو مانند اتو مو، بابلیس و سشوار استفاده نکنید. البته می توانید از باد سرد سشوار برای خشک کردن موهایتان استفاده کنید.

حتما بخوانید: معرفی بهترین شامپوها برای موهای رنگ شده

برای افزایش رشد موها، هر ماه کمی از پایین موهای خود را کوتاه کنید و برای شانه زدن موها، از برس چوبی استفاده کنید. ماسک و سرم موهای آبرسان را فراموش نکنید و به صورت مداوم از آنها استفاده کنید. رژیم غذایی سالم و مغذی داشته باشید و از قرص های مکمل ویتامین نیز استفاده کنید. از شستن موها با آب داغ خودداری کنید و موهای خیس و نمناک را شانه نزنید.

درمان موهای سوخته با سرکه سیب

شما می توانید از ماسک سرکه سیب، برای رطوبت رسانی و ترمیم موهای آسیب دیده استفاده کنید. برای تهیه این ماسک موی خانگی، کافیست یک قاشق چایی خوری سرکه سیب را با دو قاشق غذاخوری روغن زیتون و سه عدد سفیده تخم مرغ به خوبی ترکیب کنید و مایع بدست آمده را به مدت 30 دقیقه روی موها بگذارید و سپس با شوینده ملایم و آب ولرم شستشو دهید. استفاده مداوم ( هفته ای یکبار)  از این ماسک مو خانگی، می تواند به ترمیم و بازسازی موهای سوخته شده با دکلره کمک کند.

ترمیم موهای آسیب دیده با دکلره
موهای آسیب دیده و دکلره

درمان موهای سوخته با اولاپلکس

اولاپلکس تراپی (olaplex) یک روش درمانی برای موهای آسیب دیده یا سوخته شده در اثر دکلره کردن، رنگ کردن مکرر و غیر اصولی موها است. محلول اولاپلکس، پیوندهای شکسته شده فولیکول های مو توسط در اثر رنگ، دکلره و ابزارهای حالت دهنده موها را ترمیم و بازسازی می کند. شما می توانید از محصول ااولاپلکس به دو روش استفاده کنید.

 • ترکیب کردن پودر دکلره با محلول اولاپلکس
 • ترکیب اولاپلکس با رنگ مو
ترمیم موی دکلره
درمان موهای آسیب دیده با اولاپلکس

کراتینه برای موهای سوخته

کراتینه، یک روش برای درمان موهای سوخته شده در اثر دکلره کردن است. البته، باید از روش درمانی و تکنیک کراتین احیا استفاده کنید. در نظر داشته باشید که اگر میزان سوختگی موهای شما پایین است، امکان کراتینه کردن موها وجود دارد. برای کراتینه و احیا موهای سوخته شده، حتما به مراکز معتبر و شناخته شده مراجعه کنید.

درمان موها
موی دکلره و روش های ترمیم آن

سخن آخر

سوختن موها با دکلره، یکی از آسیب هایی است که در اثر استفاده از مواد دکلره غیر استاندارد و تکنیک های اشتباه دکلره کردن و بیش از حد ماندن مواد دکلره روی موها ایجاد می شود. در این مقاله، روش های ساده و آسان برای ترمیم، احیا و بازیابی موهای آسیب دیده و سوخته شده در اثر دکلره را به شما آموزش داده ایم. امیدواریم که پس از خواندن این مقاله، بتوانید با روش های اصولی، با آبرسانی و تقویت موها، فولیکول های موی آسیب دیده را ترمیم و احیا کنید و موهای سالم و خوش حالت داشته باشید.

شما چه روشی را برای احیا موهای سوخته شده و آسیب دیده پیشنهاد می کنید؟ لطفا نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

3.7/5 - (15 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا