آموزش

آموزش خط چشم قرینه | ترفندهای ساده و کاربردی خط چشم کشیدن

یکی از خط چشمهایتان، اثر هنری پیکاسو است و دیگری نقاشی کودک خردسال؟ می خواهید خط چشم قرینه، همسان و حرفه ای بکشید؟ در این مقاله، 4 ترفند فوق العاده برای کشیدن خط چشم را توضیح داده ایم که تا به حال نشنیده اید!

مدل خط چشم قرینه
آموزش کشیدن خط چشم قرینه

تصور کنید که در حال آرایش چشم ها هستید و می خواهید با کشیدن یک خط چشم مرتب و تمیز، چشم هایتان را کشیده و درشت جلوه دهید. در نهایت بعد از کشیدن خط چشم، خطوط نا همسان، یکی بلند و یکی کوتاه یا نا مرتب می بینید که مدل هر کدام از خط چشم ها، با یکدیگر متفاوت است؟

در این زمان، ممکن است که احساس کنید در کشیدن خط چشم استعداد ندارید و یا دیگر از خط چشم در آرایش صورتتان استفاده نکنید. برخی افراد نیز برای همسان کردن خط چشم هر دو چشم، سعی می کنند که با اصلاح خط چشم، خط چشم کوتاه و نازک تر را ضخیم و بلندتر کنند تا با همدیگر یکسان شود. اما این کار باعث می‌شود خط چشم شما بیش از اندازه کلفت یا بلند شود و جلوه ای نامرتب را روی صورت ایجاد می کند.

راهکار کشیدن خط چشم قرینه چیست؟ چگونه همانند میکاپ آرتیست های حرفه ای، یک خط چشم ظریف، تمیز و حرفه ای را بکشیم؟ برای کشیدن یک خط چشم حرفه ای و اصولی، باید تکنیک های کشیدن خط چشم قرینه را بدانید. در ادامه با مجله اینترنتی سین دخت همراه باشید تا نکات ساده و کلیدی برای کشیدن یک خط چشم کاملا همسان، ظریف و مرتب را به شما توضیح دهیم.

خط چشم قرینه و نکات آن
نحوه کشیدن خط چشم قرینه

خط چشم چیست؟

خط چشم، یکی از لوازم های آرایشی تخصصی برای چشم است که نقش مهمی در درشت و کشیده به نظر آمدن چشم ها دارد. خط چشم ها انواع مختلفی دارند؛ مانند خط چشم مویی، خط چشم ماژیکی، خط چشم مدادی، خط چشم رنگی و…

برای کشیدن خط چشم، باید خط رویش مژه در پشت پلک ها را تا انتهای بیرونی چشم ها بکشید. شما می توانید با توجه به سبک میکاپ و فرم چشم ها، از مدل های مختلف خط چشم استفاده کنید.

آموزش کشیدن خط چشم
خط چشم قرینه کشیدن

4 ترفند کاربردی برای کشیدن خط چشم قرینه

یکی از مهمترین چالش های هر خانمی برای آرایش چشم ها، کشیدن خط چشم تمیز، مرتب و قرینه است. اگر خط چشم چشم ها ناهمسان باشد، سبب نامرتب و غیر حرفه ای به نظر رسیدن میکاپ صورت می شود.

کشیدن خط چشم قرینه، نیاز به تمرین دارد تا اصطلاحا دست شما راه بیوفتد و اکثر آرایشگران حرفه ای، به علت اینکه تعداد زیادی خط چشم کشیده اند، در کشیدن خط چشم قرینه و همسان موفق ترند.

حتما بخوانید: چطوری خط چشم مناسبی را انتخاب کنیم؟ راهنمای صفر تا صد!

نگران نباشید. شما هم می توانید با رعایت چند ترفند طلایی بسیار ساده، در کوتاه ترین زمان یک خط زیبا، حرفه ای، مرتب و از همه مهمتر، قرینه و همسان را در پشت پلک های خود بکشید.

مدل خط چشم
کشیدن خط چشم قرینه با شابلون خط چشم

کشیدن خط چشم قرینه با شابلون خط چشم

شابلون های خط چشم با تنوع طرح بالا، گزینه مناسبی برای کشیدن یک خط چشم یک اندازه و بی دردسر هستند. برای کشیدن خط چشم قرینه با شابلون، کافیست که طرح شابلون را پشت پلک بگذارید و سپس، با خط چشم داخل طرح شابلون را پر کنید.

اگر در کشیدن خط چشم تازه کار هستید، شابلون های خط چشم به کمک شما می آیند. پیشنهاد می کنیم برای تسلط بیشتر، از خط چشم های ماژیکی استفاده کنید.

ترفند کشیدن خط چشم قرینه
کشیدن خط چشم قرینه با چسب نواری

کشیدن خط چشم قرینه به کمک چسب نواری

کافیست مقداری چسب نواری را به گوشه انتهایی چشم ها تا شقیقه بچسبانید. سعی کنید زاویه چسب ها در هر دو چشم، با یکدیگر یکسان باشند. سپس نوک خط چشم را روی قسمت لبه بالایی نوار چسب بگذارید و یک خط صاف، تمیز و قرینه را ترسیم کنید. به همین راحتی!

توجه داشته باشید که برای جدا کردن نوار چسب از روی پوست، چند لحظه صبر کنید تا خط چشم خشک شود و سپس این کار را انجام دهید. کشیدن خط چشم با چسب نواری، یکی از معروف ترین ترفندهای آرایشی است که گزینه مناسبی برای افرادی هست که تا به حال خط چشم نکشیده اند.

مدل کشیدن خط چشم قرینه
کشیدن خط چشم قرینه با کانسیلر

کشیدن خط چشم قرینه با کانسیلر

یک براش زبر و کوتاه بردارید و به کانسیلر آغشته کنید. حالا به وسیله براش، طرح خط چشم مورد نظرتان را خیلی کمرنگ، در پشت پلک ها ترسیم کنید. در نهایت با یک خط چشم ماژیکی، روی خطوطی که با کانسیلر مشخص کرده اید را پر کنید.

توجه داشته باشید که از مقدار کمی کانسیلر استفاده کنید تا رنگ خط چشمتان را روشن نکند.

کشیدن خط چشم با خط کش
کشیدن خط چشم با خط کش

کشیدن خط چشم با خط کش

خط چشم صاف و هم اندازه می خواهید؟ یک خط کش کوتاه بردارید و با زاویه مورد نظر، روی گوشه خارجی تا شقیقه بگذارید. حالا روی لبه بالایی خط کش را، خط چشم بکشید. شما می توانید از اجسام صاف دیگر نیز برای کشیدن یک خط چشم قرینه و حرفه ای استفاده کنید.

حتما بخوانید: راهنمای قدم به قدم کشیدن خط چشم حرفه ای + آموزش تصویری

نکات مهم برای کشیدن خط چشم قرینه که باید بدانید!

  • اگر در کشیدن خط چشم تازه کار هستید و تسلط ندارید، بهتر است از خط چشم های ماژیکی استفاده کنید. طراحی ارگونومیک خط چشم های ماژیکی، به گونه ایست که می توانید با تسلط بیشتری خط چشم بکشید.

 

  • برای جلوگیری از لرزش دست ها در هنگام خط چشم کشیدن و تسلط بیشتر، آرنج دستتان را روی یک سطح صاف بگذارید. لرزش دست می تواند خط چشم شما را زیگزاکی و نا مرتب کند.

 

  • اگر در کشیدن خط چشم حرفه ای و همسان، تبحر ندارید و تازه کار هستید، حتما قبل از انجام آرایش صورت و کرم پودر زدن، خط چشم بکشید. بنابراین، آرایشتان را با کشیدن خط چشم شروع کنید.

 

  • برای تمیز کردن یا پاک کردن خط چشم، از پد پنبه ای یا گوش پاک کن آغشته شده با میسلار واتر یا شیر پاک کن استفاده کنید. هرگز خط چشمتان را با دستمال و آب پاک نکنید؛ زیرا باعث سیاه شدن پوست پشت پلک می شود.

 

  • تمرین، تمرین، تمرین. نترسید. شجاعت به خرج دهید و خط چشم را در دستانتان بگیرید و بارها و بارها، خط چشم بکشید. بعد از مدتی خط چشم کشیدن، زاویه و مدل خط چشم مناسبتان را یاد می گیرید و به مرور، می توانید حتی چشم بسته هم یک خط چشم یک اندازه و مرتب بکشید.

 

  • از خط چشم های با کیفیت استفاده کنید. خط چشم های تقلبی و بی کیفیت، معمولا نوک نرم و روان ندارند یا مایع خط چشم به گونه ایست که پس از مدتی دچار ریزش می شود. همچنین، سلامتی چشم های شما بسیار مهمتر از زیبایی آنهاست. پس خط چشم تقلبی و بی کیفیت ممنوع!
قرینه کشیدن خط چشم
نحوه کشیدن قرینه خط چشم

سخن آخر

خط چشم، یکی از محبوب ترین محصولات آرایش چشم است که تاثیر زیادی در کشیده و درشت نشان دادن چشم ها دارد. یکی از مهمترین نکاتی که برای کشیدن خط چشم باید به آن دقت کرد، کشیدن خط چشم قرینه، همسان و مرتب است. در صورتی که خط چشم ها ناهمسان و نا مرتب باشند، جلوه آرایش را غیر حرفه ای و خسته نشان می دهد.

در این مقاله، 4 ترفند کلیدی و بسیار کاربردی ساده برای کشیدن خط چشم همسان و یک اندازه را آموزش داده ایم که همه افراد، به خصوص کسانی که تا به حال خط چشم نکشیده اند یا در کشیدن خط چشم مبتدی هستند مناسب است. امیدواریم که پس از خواندن این مطلب، بتوانید با استفاده از این ترفندهای کوتاه و ساده، خط چشم هایی همسان، مرتب و  حرفه ای مانند آرایش هالیوودی و میکاپ سلبریتی ها را بکشید.

شما چه نکته ای برای کشیدن خط چشم همسان می دانید؟ لطفا نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

3.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا