مقالات

 ترفندهایی برای گریم صورت که شاید ندانید!

چطور گریم کنیم؟

گریم صورت می تواند چهره افراد را جذاب تر کند و عیب های احتمالی صورت مانند کج بودن بینی یا لب، فروفتگی های زیر چشم به کمک گریم صورت به طور کامل برطرف شود. اما چطور حرفه ای گریم صورت انجام دهیم؟ گریم صورت شامل چه بخش هایی است؟ با سیندخت همراه باشید تا نکات مهم در گریم صورت را باهم بررسی کنیم.

تصویر آموزش گریم صورت

برای گریم صورت به کمک کانتور باید از دو سایه برای پایه آرایش صورت خود استفاده کنید:

  1. سایه ای  روشن تر از پوست خود
  2. سایه ای تیره تر از پوستتان

برای کانتور کردن و گریم صورت نباید از سایه ای هم رنگ پوست استفاده کنید.

دو روش مهم و اصلی برای طراحی پایه گریم صورت وجود دارد:

  • لولایت: کم رنگ کردن
  • هایلایت: برجسته و پر رنگ کردن

برای گریم صورت اگر بخواهیم بخش هایی از صورت چندان مشخص نباشند، به کمک لولایت آن قسمت ها را تیره تر می کنیم. اما برای برجسته نشان دادن بخش های دیگر مثل گونه ها از هایلایت استفاده می کنیم تا به چشم بیاید.

 

تصویر آموزش گریم صورت

برای هایلایت گریم صورت هم می توانید از سایه ها و رنگ های مات استفاده کنید، هم درخشان و براق.

بینی و گریم صورت

بینی از هفت بخش تشکیل شده است:

  • بخش A: کمی گودی دارد. گاهی خط اخم نیز در این بخش معلوم است.
  • بخش B: تیغه بینی (بخش برجسته بینی)
  • بخش C: در دو طرف تیغه بینی است.
  • بخش D: این قسمت روی دو پره بینی است.
  • بخش E: نوک بینی

گریم بینی کشیده و بلند

اگر برای گریم صورت می خواهید بینی شما کوتاه تر دیده شود، زیر نوک بینی (یعنی بخش E) سایه عمیق و تیره به کار ببرید. سپس آن را از سمت نوک بینی به طرف بالا پخش نمایید.

سپس تیغه بینی (B) را به کمک فن روشن تر کنید. اگر از سایه یا رنگ تیره در بخش بالای بینی (A) استفاده نمایید، بینی را می توانید کوتاه تر کنید.

گریم بینی نوک تیز

در گریم صورت بهتر است نوک بینی تیز را کمی گرد کنید. نوک بینی، گریم 3 بعدی انجام دهید و بخش B را کامل محو کنید.

گریم بینی پهن

قسمت های C  را سایه بزنید و قسمت B را روشن کنید. با این روش می توانید پهنای بینی را کم کنید تا بینی باریک تر به نظر بیاید.

گریم بینی منحرف به یک طرف و کج

بخش های برآمده و برجسته استخوان بینی را بهتر است تیره نمایید و قسمت تیغه بینی را روشن کنید.

تصویر آموزش گریم صورت

فک و گریم صورت

برای لولایت و گریم صورت، بخش زیر فک تا خط فک را سایه تیره تر  بزنید و تا بخش ارتباطی فک با گردن، این کار را ادامه دهید. برای دیده نشدن این خط با قلمویی تمیز زیر گردن و فک را برس بزنید.

بعد بخش بالای فک را برجسته و هایلایت کنید و با نواحی اطراف آن به جز چانه هم رنگ نمایید. اطراف چانه را رنگ نزنید. زیرا قصد دارید طرفین فک پایین برجسته شود. اگر شما نواحی چانه را رنگ و هایلایت کنید، چانه به سمت جلو و بزرگ تر به نظر می رسد.

گریم چشم

گریم صورت و آرایش چشم در دو مرحله می تواند انجام بگیرد. ابتدا به کمک لولایت روی چروک ها و پلک چشمتان سایه بزنید و به خوبی آن را هم رنگ کنید. بعد زیر ابرو را با قلم مو برجسته و هایلایت نمایید.

تصویر آموزش گریم صورت

گریم گونه

برای گریم صورت در قسمت گونه بهتر است رژ گونه زدن را از سیب گونه شروع کنید. ابتدا با دهان بسته لبخند بزنید، مشاهده می کنید قسمت هایی از گونه شما برجسته می شود. اکنون بخش های برجسته را رژ گونه بزنید. سپس رژ گونه را تا خط رویش مو پخش کنید تا طبیعی به نظر برسید.

برای رژ گونه زدن باید با حرکت های نیمه هلالی روی استخوان گونه، رژ گونه را پخش کنید. رژ گونه بهتر است کمتر زده شود و تا پره بینی نباید برسد.

در گریم صورت به کمک سایه های تیره و روشن می توانید عیب های صورت را بپوشانید و ظاهری جذاب تر ایجاد کنید. اگر صورتی مربعی شکل دارید، توصیه می کنیم برای گریم صورت، گوشه های چهره را نرم کنید تا صورت گرد شود.

اگر صورتی لاغر و کشیده دارید، می توانید شقیقه ها را کمی تیره کنید. افرادی که صورت گرد دارند، برای لاغرتر شدن چهره می توانند روی استخوان گونه را کمی رژ گونه بزنند.

تصویر آموزش گریم صورت

رنگ رژ گونه

گریم صورت به رنگ رژ گونه نیز بستگی دارد. برای پوست هایی که رنگ پریده هستند از رژ گونه صورتی استفاده نمایید. افرادی که پوست تیره دارند، رنگ های نارنجی یا ترکیب طلایی و نارنجی برای آنها مناسب تر است.

برای گریم صورت رژ گونه را حرفه ای بزنید!

بخش های بالای استخوان گونه را به کمک سایه روشن تر از پوست خود روشن تر کنید. قسمت بالای گونه تا زیر چشم باید کمی روشن تر باشد.

تصویر آموزش گریم صورت

نکته آخر

گریم صورت را می توانید به کمک نکاتی که در این مطلب مطرح کردیم به راحتی انجام دهید. کافی است با سایه تیره و روشن و راهنمای پیش رو کار خود را آغاز کنید. با سایه تیره نقاطی که لازم است بپوشانید (مانند تیره کردن بخش غبغب یا دو طرف بینی های پهن) و با سایه روشن نقاطی را برجسته کنید (مانند بالای گونه و زیر چشم).

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا